Sort by
  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★

  • Moonfall

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • The Tender Bar

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Army of the Dead

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

  • Soul

  • Run

  • The Trial of the Chicago 7

  • Another Round

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

  • Hamilton

  • The Half of It

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

  • Onward

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • 1917

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • The Platform

  • Joker

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

  • Ad Astra

  • Marriage Story

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

  • Always Be My Maybe

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • The Lighthouse

  • I Lost My Body

  • The Dead Don't Die

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Yesterday

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • Us

  • Booksmart

    ★★★½

  • Long Shot

  • The Peanut Butter Falcon

  • Captain Marvel

  • Velvet Buzzsaw

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • The Lodge

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

  • High Life

  • mid90s

    ★★★

  • Halloween

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Free Solo