Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Rio

Rio

2011
×
★★★½
Edit this entry  
23
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★
Edit this entry  
23
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

2008
×
★★
Edit this entry  
22
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Edit this entry  
22
Rock Star

Rock Star

2001
×
★★★
Edit this entry  
22
Bambi

Bambi

1942
×
★★★½
Edit this entry  
22
East of Eden

East of Eden

1955
×
★★★★
Edit this entry  
21
Signs

Signs

2002
×
★★★½
Edit this entry  
21
Braveheart

Braveheart

1995
×
★★★★
Edit this entry  
21
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Edit this entry  
21
American History X

American History X

1998
×
★★★★
Edit this entry  
21
District 9

District 9

2009
×
★★★★
Edit this entry  
20
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★
Edit this entry  
20
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
20
Animal House

Animal House

1978
×
★★★★
Edit this entry  
19
National Lampoon's European Vacation

National Lampoon's European Vacation

1985
×
★★★
Edit this entry  
19
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★
Edit this entry  
19
Krull

Krull

1983
×
★★★
Edit this entry  
19
The Day After

The Day After

1983
×
★★★
Edit this entry  
18
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Edit this entry  
17
I'll Always Know What You Did Last Summer

I'll Always Know What You Did Last Summer

2006
×
★★
Edit this entry  
16
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Edit this entry  
15
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★
Edit this entry  
15
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
The November Man

The November Man

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
DC Showcase: The Losers

DC Showcase: The Losers

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
DC Showcase: Blue Beetle

DC Showcase: Blue Beetle

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
DC Showcase: Kamandi: The Last Boy on Earth!

DC Showcase: Kamandi: The Last Boy on Earth!

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Constantine: The House of Mystery

Constantine: The House of Mystery

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★
Edit this entry  
14
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★
Edit this entry  
14
Jaws: The Revenge

Jaws: The Revenge

1987
×
★★
Edit this entry  
13
Spider-Man 2.1

Spider-Man 2.1

×
★★★★
Edit this entry  
11
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Jaws 3-D

Jaws 3-D

1983
×
★★½
Edit this entry  
08
Beautiful Creatures

Beautiful Creatures

2013
×
★★★
Edit this entry  
08
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★
Edit this entry  
07
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★
Edit this entry  
07
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★½
Edit this entry  
07
All the Pretty Horses

All the Pretty Horses

2000
×
★★★
Edit this entry  
07
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★★½
Edit this entry  
06
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★½
Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★★
Edit this entry  
01
Dream a Little Dream

Dream a Little Dream

1989
×
★★★
Edit this entry  
01
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★★
Edit this entry