WaltonReviews has logged 44 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★½
Edit this entry  
19
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Overlord

Overlord

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Post

The Post

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Night School

Night School

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Predator

The Predator

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Searching

Searching

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
27
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry