Chris has logged 402 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Get Him to the Greek

Get Him to the Greek

2010
×
★★★★
Edit this entry  
30
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★½
Edit this entry  
30
Sisters

Sisters

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★
Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Selma

Selma

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
My Man Godfrey

My Man Godfrey

1936
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★½
Edit this entry  
28
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hunting Ground

The Hunting Ground

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★★½
Edit this entry  
26
Big Game

Big Game

2014
×
★★
Edit this entry  
25
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★
Edit this entry  
22
Babe: Pig in the City

Babe: Pig in the City

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Man Who Saved the World

The Man Who Saved the World

1982
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Hardware Wars

Hardware Wars

1978
×
Read the review Edit this entry  
12
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Man Up

Man Up

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
Monkey Business

Monkey Business

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Verdict

The Verdict

1982
×
★★★
Edit this entry  
05
Polyester

Polyester

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mike Birbiglia: My Girlfriend's Boyfriend

Mike Birbiglia: My Girlfriend's Boyfriend

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
Brent Morin: I'm Brent Morin

Brent Morin: I'm Brent Morin

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
The Last Time You Had Fun

The Last Time You Had Fun

2015
×
★★½
Edit this entry  
30
The Seven Five

The Seven Five

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Jim Gaffigan: Beyond the Pale

Jim Gaffigan: Beyond the Pale

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Penguins of Madagascar

Penguins of Madagascar

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
Curious George

Curious George

2006
×
★★★
Edit this entry  
23
Cat Ballou

Cat Ballou

1965
×
★★★½
Edit this entry  
17
Danny Collins

Danny Collins

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Front Page

The Front Page

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mulan

Mulan

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Style Wars

Style Wars

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Casting By

Casting By

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Amistad

Amistad

1997
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Mouse That Roared

The Mouse That Roared

1959
×
★★★
Edit this entry  
01
Time After Time

Time After Time

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
I Want to Live!

I Want to Live!

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Walk

The Walk

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Boys from Brazil

The Boys from Brazil

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Edit this entry  
26
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★★
Edit this entry  
26
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Uninvited

The Uninvited

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry