• Thunder Force

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The World to Come

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Now You See Me 2

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • Big Eyes

    ★★

  • Her

    ★★★★★

  • The Lucky One

    ★★

  • The Hunger Games

    ★★★★

  • X-Men: First Class

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: At World's End

    ★★★★½

  • The Devil Wears Prada

    ★★★★★

  • Stand by Me

    ★★★★★