• Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Encounter

    ★★★

  • The Trip

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Blood Red Sky

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Infinite

    ★★

  • Coming 2 America

    ★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • The Midnight Sky

    ★½

  • The Comeback Trail

    ★★

  • Cadaver

    ★★

  • Nocturne

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Fatman

    ★★

  • Black Box

    ★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

  • The Block Island Sound

    ★½

  • Project Power

    ★★

  • Greenland

    ★★★

  • The Hunt

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Brahms: The Boy II

    ★½

  • Gretel & Hansel

    ★½

  • The Grudge

  • Little Women

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • Sergio Ramos

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★

  • Synchronic

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The King

    ★½

  • Joker

    ★½

  • The Informer

    ★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Haunt

  • It Chapter Two

    ★★

  • Ready or Not

    ★★½

  • Crawl

    ★½

  • The Lion King

    ½

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Too Old to Die Young

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • Brightburn

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★½

  • I Am Easy to Find

    ★★★★