• Dragonball Evolution

    ★★½

  • A Matter of Loaf and Death

    ★★★★½

  • The Little Panda Fighter

    ★★★½

  • The Dark Knight

    ★★

  • There Will Be Blood

    ½

  • David Lynch Cooks Quinoa

    ★★★★½

  • Death Proof

  • No Country for Old Men

    ★★½

  • The Departed

    ★½

  • Inland Empire

    ★★★★½

  • Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

    ★★★★½

  • Leo the Lion

    ★★★★

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    ★½

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★½

  • Before Sunset

    ★★★½

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★½

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★½

  • Gangs of New York

    ★½

  • Wallace & Gromit's Cracking Contraptions

    ★★★★½

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

    ½

  • Rabbits

    ★★★★½

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★½

  • Mulholland Drive

    ★★½

  • Fight Club

    ★★½

  • Eyes Wide Shut

    ★½

  • The Straight Story

    ★★★½

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

    ★½

  • The Big Lebowski

    ★★★

  • An Ant's Life

    ★★★★

  • Jackie Brown

    ★½

  • Lost Highway

    ★★½

  • Fargo

    ★★★

  • Bottle Rocket

    ★½

  • A Close Shave

    ★★★★½

  • Casino

    ★½

  • Before Sunrise

    ★★★

  • Pulp Fiction

    ★½

  • Satantango

  • The Wrong Trousers

    ★★★★½

  • Twin Peaks: Fire Walk with Me

    ★★½

  • Reservoir Dogs

    ★½

  • GoodFellas

  • Wild at Heart

    ★½

  • A Grand Day Out

    ★★★★½

  • Twin Peaks

    ★★★★

  • Cat Listening to Music

    ★★★★★

  • Akira

    ★★½

  • Prison

    ★★★½

  • Full Metal Jacket

    ★★

  • Blue Velvet

    ½

  • Dune

    ★½

  • Stop Making Sense

    ★★★½

  • Return of the Jedi

    ½

  • The King of Comedy

  • Blade Runner

    ½

  • The Thing

    ★★½

  • Raging Bull

  • The Elephant Man

    ★★★½

  • The Shining

    ★½

  • The Empire Strikes Back

    ★½

  • Autumn Sonata

    ★★★½

  • Star Wars

    ★★½

  • Eraserhead

    ★★★½

  • Taxi Driver

    ★½

  • Barry Lyndon

    ★★

  • Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

    ★½

  • Wapper

  • The Godfather: Part II

    ½

  • The Godfather

    ★★

  • Z

    ★★★½

  • The Alphabet

    ★★½