WarMMachine has logged 455 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Young Ahmed

Young Ahmed

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zombi Child

Zombi Child

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Day of the Beast

The Day of the Beast

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
To the Ends of the Earth

To the Ends of the Earth

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
This Is Not a Movie

This Is Not a Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Fire Will Come

Fire Will Come

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
My Punch-Drunk Boxer

My Punch-Drunk Boxer

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Time of Moulting

Time of Moulting

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cruising Bar

Cruising Bar

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Goddess of the Fireflies

Goddess of the Fireflies

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
It Must Be Heaven

It Must Be Heaven

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Frankenstein Created Woman

Frankenstein Created Woman

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Evil of Frankenstein

The Evil of Frankenstein

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Revenge of Frankenstein

The Revenge of Frankenstein

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dracula

Dracula

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Curse of Frankenstein

The Curse of Frankenstein

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mon amour

Mon amour

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Uncle Yanco

Uncle Yanco

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Elsa the Rose

Elsa the Rose

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Creatures

The Creatures

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Strange Behavior

Strange Behavior

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Syrinx

Syrinx

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Cow Who Wanted To Be a Hamburger

The Cow Who Wanted To Be a Hamburger

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Fan and the Flower

The Fan and the Flower

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Guide Dog

Guide Dog

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Guard Dog

Guard Dog

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Horn Dog

Horn Dog

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hot Dog

Hot Dog

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
One of Those Days

One of Those Days

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Push Comes to Shove

Push Comes to Shove

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
How to Make Love to a Woman

How to Make Love to a Woman

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Your Face

Your Face

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry