Sort by

warrenamos01 has logged 340 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Close Shave

A Close Shave

1995
×
★★★★
Edit this entry  
30
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Linda Linda Linda

Linda Linda Linda

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Cleaners

The Cleaners

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Momentum Generation

Momentum Generation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pooka!

Pooka!

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Festival

The Festival

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Slay Belles

Slay Belles

2018
×
★½
Edit this entry  
08
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bodied

Bodied

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Munich

Munich

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Angels Wear White

Angels Wear White

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Noah

Noah

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★
Edit this entry  
22
Project A

Project A

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
20
They Look Like People

They Look Like People

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
Cam

Cam

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Edit this entry