• Louis Theroux: Shooting Joe Exotic

    ★★★½

  • Romeo & Juliet

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Citadel

    ★★★

  • Lazarus

    ★★★½

  • The Prom

    ★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Zappa

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • The Stylist

    ★★

  • Des

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • After We Collided

    ½

  • An American Pickle

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • Strasbourg 1518

    ★★★

  • Unhinged

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • The Fall

    ★★★★

  • Red Letter Media Behind the Scenes : Space Cop

    ★★★½

  • Cursed Films

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • Horse Girl

    ★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★½

  • His House

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Cold Meridian

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • The Lighthouse: A Dark & Stormy Tale

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • The Grudge

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Cats

    ½

  • Jack Whitehall: Christmas with my Father

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★

  • Primal

  • Last Christmas

  • Golden Hour

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

    ★½

  • Random Acts of Violence

    ½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Rabid

    ★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Erica

    ★★½