Warwick has logged 33 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Valentine

Valentine

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cockneys vs Zombies

Cockneys vs Zombies

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
2046

2046

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Buddymoon

Buddymoon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Alps

Alps

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mama

Mama

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sanjuro

Sanjuro

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Once

Once

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry