Sort by

Wasan has logged 244 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
DC Showcase: Death

DC Showcase: Death

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wonder Woman: Bloodlines

Wonder Woman: Bloodlines

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Samurai

Black Samurai

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★½
Edit this entry  
19
Alone in the Dark

Alone in the Dark

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Teen Titans Go! vs. Teen Titans

Teen Titans Go! vs. Teen Titans

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Transit

Transit

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Family Plot

Family Plot

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Face in the Crowd

A Face in the Crowd

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Them!

Them!

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scary Movie

Scary Movie

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Verotika

Verotika

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
First Love

First Love

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Drácula

Drácula

1931
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Samurai Reincarnation

Samurai Reincarnation

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Villains

Villains

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blue Thunder

Blue Thunder

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cyclone

Cyclone

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Angel

Angel

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nemesis

Nemesis

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Live Wire

Live Wire

1992
×
★★
Read the review Edit this entry