Will has logged 328 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Long Toast

Long Toast

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Work It

Work It

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Education

Education

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Prom

The Prom

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Canvas

Canvas

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Piper

Piper

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bonkers

Bonkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
City of God

City of God

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
Read the review Edit this entry  
28
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
White Chicks

White Chicks

2004
×
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fatman

Fatman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ricky Gervais: Humanity

Ricky Gervais: Humanity

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry