Will has logged 35 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hush

Hush

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Inception: The Cobol Job

Inception: The Cobol Job

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lucy

Lucy

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Alien

Alien

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
How to Be Behzinga

How to Be Behzinga

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sweet Sixteen

Sweet Sixteen

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sweet Sixteen

Sweet Sixteen

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
This Is England

This Is England

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry