• Rough Night

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

  • Keeping Up with the Joneses

  • Dirty 30

    ★★★★

  • The Girl on the Train

  • The Magnificent Seven

  • Deepwater Horizon

  • Arrival

  • War Dogs

  • Suicide Squad

  • Ghostbusters

    ★★★½

  • Star Trek Beyond

  • Finding Dory

  • American Honey

  • The Nice Guys

  • The Conjuring 2

  • X-Men: Apocalypse

    ½

  • Captain America: Civil War

  • Don't Breathe

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • 10 Cloverfield Lane

  • Zootopia

  • Deadpool

  • Hail, Caesar!

  • Lovesong

    ★★★★½

  • First Girl I Loved

    ★★½

  • Certain Women

  • Captain Fantastic

  • Sisters

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Joy

  • The Hateful Eight

  • Creed

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • Bridge of Spies

  • The Walk

  • The Martian

  • The Visit

  • Steve Jobs

  • Spotlight

  • Room

  • Everest

  • Addicted to Fresno

    ★★★½

  • American Ultra

  • Fantastic Four

  • The Gift

  • Ant-Man

  • Terminator Genisys

  • Inside Out

  • Jurassic World

  • San Andreas

  • Sicario

  • Carol

    ★★★★★

  • Pitch Perfect 2

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★

  • Spy

  • Avengers: Age of Ultron

  • Trainwreck

  • Chappie

  • Brooklyn

  • Me and Earl and the Dying Girl

  • Dope

    ★★½

  • World of Tomorrow

  • Ex Machina

  • Kingsman: The Secret Service

    ½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • Into the Woods

  • Selma

  • American Sniper

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1