Sort by
  • Barbie

    ★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★½

  • Scream VI

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Lot 36

    ★★★

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Moonage Daydream

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • Iota Period Omega

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Farewell Mister Haffmann

    ★★★

  • Magnetic Fields

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • France

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★½

  • Coven

    ★★★★

  • Rifkin's Festival

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Quo Vadis, Aida?

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Battle of the Classes

    ★★★

  • Light of My Life

    ★★★

  • The Mule

    ★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½