Wayne has logged 103 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Runner Runner

Runner Runner

2013
×
Read the review Edit this entry  
10
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bleed for This

Bleed for This

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Watch

The Watch

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Couples Retreat

Couples Retreat

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Role Models

Role Models

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wanderlust

Wanderlust

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Town

The Town

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Edit this entry  
01
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Snowden

Snowden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Any Given Sunday

Any Given Sunday

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Rounders

Rounders

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fever Pitch

Fever Pitch

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Eye in the Sky

Eye in the Sky

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Win Win

Win Win

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Gunman

The Gunman

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
State of Play

State of Play

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry