Sort by

Wayne has logged 129 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Comedian

The Comedian

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blues Brothers 2000

Blues Brothers 2000

1998
×
Read the review Edit this entry  
26
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Slap Shot

Slap Shot

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Weekend at Bernie's

Weekend at Bernie's

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kingpin

Kingpin

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Incredible Burt Wonderstone

The Incredible Burt Wonderstone

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Cedar Rapids

Cedar Rapids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Take This Waltz

Take This Waltz

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Antwone Fisher

Antwone Fisher

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kicking & Screaming

Kicking & Screaming

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Like Father

Like Father

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Courage Under Fire

Courage Under Fire

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
John Q

John Q

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Boundaries

Boundaries

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Count of Monte Cristo

The Count of Monte Cristo

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry