• Maid

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Sounds Like Love

    ★★★

  • Birds of Paradise

    ★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Kate

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Twenty Something

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Dinosaur Barbarian

    ★★★½

  • No. 2 to Kettering

    ★★★½

  • Going Home

    ★★★★

  • Crosswalk

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • Fatherhood

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

    ★★★★

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

    ★★★½

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

    ★★★

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • 22 vs. Earth

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Chadwick Boseman: Portrait of an Artist

    ★★★★

  • BROCKHAMPTON: THE TOP OF THE MOUNTAIN

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★½

  • Miraculous World: Shanghai – The Legend of Ladydragon

    ★★★★

  • Monster Pets: A Hotel Transylvania Short

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Get the Goat

    ★★★½

  • Yes Day

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Us Again

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Moxie

    ★★★½

  • Black Prom

    ★★★★

  • Animals on the Loose: A You vs. Wild Interactive Movie

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 2

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Love

    ★★★★

  • Unparalleled Parking

  • A Day in the Life of the Dead

    ★★★★