myn has logged 307 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★
Edit this entry  
18
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★
Edit this entry  
09
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Edit this entry  
07
3 Women

3 Women

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
04
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★½
Edit this entry  
03
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sounds Like Love

Sounds Like Love

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Lola

Lola

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Songs to Sing in the Dark

Songs to Sing in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dinosaur Barbarian

Dinosaur Barbarian

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
No. 2 to Kettering

No. 2 to Kettering

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Going Home

Going Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Crosswalk

Crosswalk

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry