• Luca

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★

  • Willy's Wonderland

    ½

  • Half Brothers

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Opening Act

    ★★★

  • Teenage Badass

    ★★½

  • Greenland

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Greyhound

    ★½

  • Uncle Frank

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Child's Play

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Yesterday

    ½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Swiss Army Man

    ★★

  • Sound City

    ★★★★

  • Brüno

    ★★★½

  • Step Brothers

    ★★★★

  • Walk Hard: The Dewey Cox Story

    ★★★★★

  • Across the Universe

    ★★★½

  • Black Snake Moan

    ★★½

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★★

  • Mulholland Drive

    ★★

  • Two of Us

    ★★½

  • American Beauty

    ★★

  • The Iron Giant

    ★★★★

  • Patch Adams

    ★★★½

  • Fargo

    ★★★★

  • Interview with the Vampire

    ★★★★★

  • Backbeat

    ★★★½

  • Schindler's List

    ★★★★★

  • What's Eating Gilbert Grape

    ★★★★

  • The Hours and Times

    ½

  • The Doors

    ★★½

  • Edward Scissorhands

    ★★★★½

  • Rain Man

    ★★★

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★★

  • Legend

    ★★★

  • Possession

    ★½

  • Quadrophenia

    ★★½

  • Tommy

    ★★★★★

  • Magical Mystery Tour

    ★★★½

  • Help!

    ★★★★½

  • A Hard Day's Night

    ★★★★★

  • Rebel Without a Cause

    ★★½