Wayne Kenoff has logged 32 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Yesterday

Yesterday

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
04
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Sound City

Sound City

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Legend

Legend

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Child's Play

Child's Play

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hours and Times

The Hours and Times

1991
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Backbeat

Backbeat

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Magical Mystery Tour

Magical Mystery Tour

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Two of Us

Two of Us

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Help!

Help!

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Greyhound

Greyhound

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Patch Adams

Patch Adams

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Doors

The Doors

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Possession

Possession

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Brüno

Brüno

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Tommy

Tommy

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry