• Cry Macho

    ★★★

  • Prey

  • The Voyeurs

    ★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Kate

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • star-crossed: the film

    ★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

  • Cinderella

  • The Gateway

    ★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Afterlife of the Party

    ★½

  • Tooth Fairy: The Last Extraction

    ½

  • Vacation Friends

    ★★

  • He's All That

    ★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★

  • Candyman

    ★★

  • Companion

    ★½

  • Martyrs Lane

    ★½

  • Reminiscence

    ★½

  • Sweet Girl

    ★½

  • The History of the Atlanta Falcons

    ★★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★½

  • Respect

    ★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★½

  • Aftermath

    ★½

  • Vivo

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Old

    ★★★

  • Room Nine

    ½

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Jolt

    ★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Val

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Black Widow

    ★½

  • Annette

    ★★★★

  • Rattle Can

    ½

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Till Death

  • Unchained

    ½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • Intense Battles Reloaded

    ½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★

  • The Forever Purge

    ½

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Boss Moves

    ½

  • Extraction Point

    ½

  • Who Am I Now?

  • All Who Loved Her

  • The Ice Road

  • Let's Dream

    ½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • False Positive

    ★★

  • As the Village Sleeps

  • Girl Next

    ½

  • Fatherhood

    ★★★

  • After Party Secrets

    ½

  • The Birthday Cake

    ★★

  • Rollers

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • Lethal Love Letter

    ½

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½