Paul Anthony has logged 89 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Labor Day

Labor Day

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
American Honey

American Honey

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Calvary

Calvary

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Program

The Program

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Crying Game

The Crying Game

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Equilibrium

Equilibrium

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Skin

Skin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mister John

Mister John

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Light of My Life

Light of My Life

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Chase

Chase

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ma

Ma

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
1985

1985

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
In This Gray Place

In This Gray Place

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
I'm Just F*cking with You

I'm Just F*cking with You

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Standoff at Sparrow Creek

The Standoff at Sparrow Creek

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Prodigy

The Prodigy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Mega Time Squad

Mega Time Squad

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
A Dark Place

A Dark Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Captive State

Captive State

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
St. Agatha

St. Agatha

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Head Count

Head Count

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Polaroid

Polaroid

2019
×
★★
Read the review Edit this entry