Sort by

William has logged 55 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Orphan

Orphan

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Thing

The Thing

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hostel

Hostel

2005
×
★★
Read the review Edit this entry