• Never Look Away

  • Vox Lux

  • At Eternity's Gate

  • Can You Ever Forgive Me?

  • Suspiria

  • The Old Man & the Gun

  • Free Solo

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Little Stranger

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • The Favourite

  • A Simple Favor

  • First Man

  • Roma

  • Last Year When the Train Passed By

    ★★★★

  • The Grand Bizarre

    ★★★½

  • Christopher Robin

  • Cam

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Crystal Swan

    ★★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

  • Possum

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Brothers' Nest

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Burning

  • Under the Silver Lake

    ★★

  • This Magnificent Cake!

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Climax

    ★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★½

  • Shoplifters

  • The Load

    ★★★★

  • The Silences

    ★★★★

  • Arctic

  • Border

  • Cold War

  • Deadpool 2

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Behind the Curve

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Bao

    ★★★★

  • Period. End of Sentence.

    ★★★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★½

  • Thunder Road

  • Ready Player One

  • Galveston

  • The Breaker Upperers

    ★★

  • Upgrade

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Game Night

  • Unsane

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

  • Black Panther

    ★★★½

  • A Futile and Stupid Gesture

  • Lords of Chaos

  • Tully

  • The Guilty

  • RBG

  • Shirkers

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Colette

  • The Tale

  • Wildlife

  • Leave No Trace

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • The Trader

    ★★★½