• Klaus

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Hebe

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • Paddleton

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • Divine Love

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Dumplin'

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Green Book

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • Widows

    ★★★½

  • 22 July

    ★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Christopher Robin

    ★★★

  • The First Purge

    ★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Capernaum

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★★

  • Everybody Knows

    ★★★★

  • Recovery Boys

    ★★½

  • The Legend of Cocaine Island

    ★★★

  • My Best Friend

    ★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Mute

    ★★½

  • Game Night

  • Utøya: July 22

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★½

  • Perfect Strangers

    ★★★½

  • Wonder

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • Goodbye Christopher Robin

    ★★★★

  • Stronger

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Battle of the Sexes

  • Toc Toc

    ★★★

  • The Last Shaman

    ★★★

  • What Happened to Monday

    ★★★

  • Good Manners

    ★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Expedition Happiness

    ★★½

  • Bokeh

    ★★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★

  • Get Out

    ★★★

  • Beach Rats

    ★★½

  • To the Bone

    ★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★½