Sort by

wedgemere has logged 29 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Diary of a Country Priest

Diary of a Country Priest

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ringing Bell

Ringing Bell

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ryuichi Sakamoto: Coda

Ryuichi Sakamoto: Coda

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Spook Who Sat by the Door

The Spook Who Sat by the Door

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tempting Heart

Tempting Heart

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Drunken Angel

Drunken Angel

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Young Karl Marx

The Young Karl Marx

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bitter Money

Bitter Money

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sanjuro

Sanjuro

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry