RSS feed for Natalie
  • Black Is King

  • Summerland

  • Peninsula

  • The Old Guard

  • Athlete A

  • The Half of It

    ★★★

  • The Untamed: Fatal Journey

  • Time to Hunt

  • Emma.

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Beasts Clawing at Straws

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • At Home But Not at Home

  • Miss Americana

  • Miss Fisher and the Crypt of Tears

  • Happy Old Year

  • Little Women

    ★★★★

  • Charlie's Angels

  • The Living Dead

  • Doctor Sleep

  • Kim Ji-young, Born 1982

  • No Longer Human

  • Downton Abbey

  • Wet Season

  • Coming Home Again

  • Babyteeth

  • Saturday Fiction

  • No. 7 Cherry Lane

  • Ema

    ★★½

  • Scales

  • Us, Day by Day

    ★★★★½

  • The Fearless and Vulnerable

  • Bombay Rose

  • Tune in for Love

  • Fagara

    ★★★½

  • It Chapter Two

  • Bring the Soul: The Movie

  • The Divine Fury

  • Ready or Not

  • Athlete

  • Ne Zha

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Ride Your Wave

  • Midsommar

  • Humba Dreams

  • Diner

  • Always Be My Maybe

  • Matthias & Maxime

  • Parasite

    ★★★★

  • Nina Wu

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Port Authority

  • First Love

  • The Swallows of Kabul

  • Atlantics

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Rocketman

  • The Sun Is Also a Star

  • Promare

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Trixie Mattel: Moving Parts

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • The Perfect Date

    ★½

  • Persona

  • Us

  • For Sama

  • Dumbo

  • Booksmart

  • So Long, My Son

    ★★★★★

  • Fall in Love at First Kiss