Sort by

weehunk has logged 1,007 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Querelle

Querelle

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Flickering Lights

Flickering Lights

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Code Unknown

Code Unknown

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Year of the Dog

Year of the Dog

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Life During Wartime

Life During Wartime

2009
×
Read the review Edit this entry  
27
Memories of Underdevelopment

Memories of Underdevelopment

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Mask of Dimitrios

The Mask of Dimitrios

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Damnation

Damnation

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Russian Woodpecker

The Russian Woodpecker

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Tenant

The Tenant

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Asparagus

Asparagus

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Brighton Rock

Brighton Rock

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Murder by Decree

Murder by Decree

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Raw

Raw

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Men at Work

Men at Work

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Warm Water Under a Red Bridge

Warm Water Under a Red Bridge

2001
×
Read the review Edit this entry  
28
Intentions of Murder

Intentions of Murder

1964
×
Read the review Edit this entry  
28
Dead End

Dead End

1937
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Tricked

Tricked

2012
×
Read the review Edit this entry  
27
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
And Everything Is Going Fine

And Everything Is Going Fine

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Swimming to Cambodia

Swimming to Cambodia

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shimmer Lake

Shimmer Lake

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Towrope

The Towrope

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
The Slow Business of Going

The Slow Business of Going

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dimensions

Dimensions

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Prisoner X

Prisoner X

2016
×
Read the review Edit this entry  
20
The Smell of Us

The Smell of Us

2014
×
Read the review Edit this entry  
19
Come Back to Me

Come Back to Me

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Kinetta

Kinetta

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Get Out

Get Out

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Confessions of a Dangerous Mind

Confessions of a Dangerous Mind

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
That Most Important Thing: Love

That Most Important Thing: Love

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Film Socialisme

Film Socialisme

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Libeled Lady

Libeled Lady

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pandora's Box

Pandora's Box

1929
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Alias

Alias

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Arrested Development Documentary Project

The Arrested Development Documentary Project

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Banshee Chapter

Banshee Chapter

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pop

Pop

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Planets

The Planets

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mr. Blue Footed Booby

Mr. Blue Footed Booby

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Keith Reynolds Can't Make It Tonight

Keith Reynolds Can't Make It Tonight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Larva

Larva

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry