• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Deep Water

    ★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • Animal Attraction

  • For Gunter’s Eyes Only

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

  • Kimi

    ★★★

  • The Ice Age Adventures of Buck Wild

    ★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Death to 2021

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Shatner in Space

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Something's Coming: West Side Story

  • Back to the Outback

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • A Boy Called Christmas

  • Sing 2

    ★★★½

  • Home Sweet Home Alone

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★★

  • Red Notice

    ★★★½

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Antlers

    ★★½

  • Robin Robin

    ★★★★

  • Injustice

    ★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★★★

  • My Little Pony: A New Generation

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Kate

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • The Protégé

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • PAW Patrol: The Movie

  • Free Guy

    ★★★½

  • Vivo

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Pig

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★