Sort by

Jon has logged 90 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Deadly Instincts

Deadly Instincts

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Apollo 18

Apollo 18

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Prophecy

The Prophecy

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bad Taste

Bad Taste

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Big Meat Eater

Big Meat Eater

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Horde

The Horde

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Slaughter High

Slaughter High

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Brainscan

Brainscan

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Europa Report

Europa Report

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Eagle

The Eagle

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
World War Z

World War Z

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Mission

The Mission

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Blob

The Blob

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Phantasm II

Phantasm II

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chernobyl Diaries

Chernobyl Diaries

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dredd

Dredd

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Fog

The Fog

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sushi Girl

Sushi Girl

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Centurion

Centurion

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Metamorphosis : The Alien Factor

Metamorphosis : The Alien Factor

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sand Serpents

Sand Serpents

2009
×
Read the review Edit this entry  
10
Manborg

Manborg

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Robot Jox

Robot Jox

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry