Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
VHS 94

VHS 94

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Samurai Champloo

Samurai Champloo

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Operation Condor

Operation Condor

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Armour of God

Armour of God

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Embattled

Embattled

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Extraction

Extraction

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jungleland

Jungleland

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
In Full Bloom

In Full Bloom

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Savage Dog

Savage Dog

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rapid Fire

Rapid Fire

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Accident Man

Accident Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lionheart

Lionheart

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry