Sort by

wes10 has logged 104 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Barber Westchester

Barber Westchester

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Cats Don't Dance

Cats Don't Dance

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Afterlife of the Party

Afterlife of the Party

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Holes: The Edge of All We Know

Black Holes: The Edge of All We Know

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Descendants 2

Descendants 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Descendants

Descendants

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Into the Inferno

Into the Inferno

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sing

Sing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Our Planet: Behind The Scenes

Our Planet: Behind The Scenes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry