• The Northman

    ★★½

  • Morbius

    ★★½

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Deep Water

    ★★

  • Ambulance

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Windfall

    ★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • The Outfit

    ★★★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Scream

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Eternals

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • Maid

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Aftermath

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • Blue Story

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Knives Out

  • Joker

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Vinland Saga

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★½

  • When They See Us

    ★★★★½

  • The Hate U Give

    ★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★★

  • To the Bone

    ★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★½

  • Peaky Blinders: The True Story

    ★★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★★½

  • No Escape

    ★★★½

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Fury

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • The Giver

    ★★★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★★½

  • Enemy

    ★★★★

  • We're the Millers

    ★★★★

  • World War Z

    ★★★★½

  • Man of Steel

    ★★★★½

  • The Great Gatsby

    ★★★★★

  • Drive

    ★★★★

  • Incendies

    ★★★½

  • Inception

  • The Book of Eli

    ★★★★

  • Avatar

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Brothers

    ★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • The Prestige

    ★★★★★

  • Man on Fire

    ★★★★½

  • Training Day

    ★★★★½

  • American Psycho

    ★★★★

  • Pulp Fiction

  • A Bronx Tale

    ★★★★½