Sort by

WesleySkywalker has logged 25 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Peaky Blinders: The True Story

Peaky Blinders: The True Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
World War Z

World War Z

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Book of Eli

The Book of Eli

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Giver

The Giver

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Vinland Saga

Vinland Saga

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
No Escape

No Escape

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Aftermath

Aftermath

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry