Sort by

Wesley has logged 46 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Hologram for the King

A Hologram for the King

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Finch

Finch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Don Jon

Don Jon

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Holy Smoke

Holy Smoke

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hellzapoppin'

Hellzapoppin'

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Portrait of a Lady

The Portrait of a Lady

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
After Earth

After Earth

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
An Angel at My Table

An Angel at My Table

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Village of the Damned

Village of the Damned

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sweetie

Sweetie

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Happening

The Happening

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry