George has logged 89 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Breathless

Breathless

1960
×
★★★
Edit this entry  
13
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Monos

Monos

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
What You Gonna Do When the World's on Fire?

What You Gonna Do When the World's on Fire?

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★
Edit this entry  
07
Good Posture

Good Posture

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Edge

The Edge

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bait

Bait

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Dog's Way Home

A Dog's Way Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Late Night

Late Night

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Maborosi

Maborosi

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry