• The Invisible Man

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Earthquake Bird

    ★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • The King

    ★★½

  • The Assistant

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • The Truth

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • I Am Easy to Find

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★½

  • Blinded by the Light

    ★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Burn the Stage: The Movie

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • Vox Lux

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Roma

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Burning

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Happy as Lazzaro

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Bao

    ★★★

  • For the Hungry Boy

    ★★★★

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Tomb Raider

    ★★★

  • Little Forest

    ★★★★

  • Mary Magdalene

  • Game Night

    ★★★

  • Transit

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Colette

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Searching

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • In Search of Fellini

    ½

  • Submergence

    ★★

  • Disobedience

    ★★★½

  • Euphoria

    ★★

  • I, Tonya

    ★★★½