Sort by

girlbayot has logged 72 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eli

Eli

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Sisterakas

Sisterakas

2012
×
Read prior review Edit this entry  
24
Ghosts of Sugar Land

Ghosts of Sugar Land

2019
×
Edit this entry  
24
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Edit this entry  
24
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Barbarella

Barbarella

1968
×
Read the review Edit this entry  
23
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Meet the Spartans

Meet the Spartans

2008
×
Edit this entry  
22
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★½
Edit this entry  
21
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Edit this entry  
19
Failure to Launch

Failure to Launch

2006
×
★★★½
Edit this entry  
19
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
Read prior review Edit this entry  
19
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Edit this entry  
18
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
Read prior review Edit this entry  
18
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
Edit this entry  
10
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Ma

Ma

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hello, My Name Is Doris

Hello, My Name Is Doris

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★
Edit this entry  
08
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Unforgettable

Unforgettable

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Depression (The Up and Down and Up of It)

My Depression (The Up and Down and Up of It)

2014
×
Edit this entry  
04
Tell It to the Bees

Tell It to the Bees

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry