• Bo Burnham: Inside

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

  • Happily

  • Moxie

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • WandaVision

  • Death to 2020

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Happiest Season

    ★★★

  • Holidate

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★½

  • Antebellum

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • An American Pickle

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Black Is King

  • Host

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Yvonne Orji: Momma, I Made It!

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • A Parks and Recreation Special

  • Love Wedding Repeat

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Fantasy Island

    ½

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Disclosure

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Downhill

    ★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Bad Hair

    ★★

  • The Turning

    ★½

  • Underwater

    ★★

  • Like a Boss

    ★★★

  • The Grudge

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Black Christmas

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★½

  • The Knight Before Christmas

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★

  • Let It Snow

    ★★½

  • After Selma

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • The Irishman

  • Butt Boy

    ★★

  • VHYes

    ★★★★

  • Harriet

  • The Antenna

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½