Allie has logged 17 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Chasing Liberty

Chasing Liberty

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
C.H.U.D.

C.H.U.D.

1984
×
Edit this entry  
23
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★½
Edit this entry  
22
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Jerk

The Jerk

1979
×
★★★
Edit this entry  
19
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Edit this entry  
18
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Edit this entry  
14
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Edit this entry  
11
Single White Female

Single White Female

1992
×
★★★½
Edit this entry  
08
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Edit this entry  
02
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Edit this entry