Allie has logged 25 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
27
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Toy Story

Toy Story

1995
×
Edit this entry  
24
Coherence

Coherence

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Get on Up

Get on Up

2014
×
★★½
Edit this entry  
17
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Edit this entry  
16
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
Edit this entry  
16
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
Edit this entry  
16
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
Edit this entry  
08
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
Edit this entry  
07
The Water Babies

The Water Babies

1978
×
Edit this entry  
04
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
Edit this entry  
01
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★
Edit this entry  
01
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry