• Butt Boy

    ★★

  • VHYes

    ★★★★

  • Harriet

  • The Antenna

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Judy

    ★★½

  • Haunt

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★½

  • The Kitchen

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Ma

    ★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • First Love

    ★★★½

  • Deerskin

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • The Hustle

    ★★

  • Brightburn

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

  • Come to Daddy

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

  • The Procedure 2

  • Guava Island

    ★★★½

  • The Perfect Date

    ★★

  • I'm Just F*cking with You

    ★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Pet Sematary

  • Us

    ★★★★½

  • Stuber

    ★★★

  • The Day Shall Come

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • Body at Brighton Rock

    ★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • Happy Death Day 2U

  • ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Little Monsters

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Amanda Seales: I Be Knowin'

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Late Night

    ★★★½

  • Koko-di Koko-da

    ★½

  • The Lodge

    ★★★½