• The Farewell

    ★★★★½

  • Serenity

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Vice

    ★★½

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★

  • Venom

  • Bad Times at the El Royale

  • Maniac

    ★★★★

  • The Perfection

  • Green Book

  • Slice

    ★★★½

  • High Life

  • Her Smell

    ★★★★

  • mid90s

  • Widows

    ★★★★

  • Halloween

  • Teen Spirit

    ★★

  • Beautiful Boy

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • The Predator

    ★★

  • Vox Lux

  • The Nun

    ★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • The Biggest Little Farm

  • Suspiria

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Slender Man

  • May the Devil Take You

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Destination Wedding

  • The Meg

    ★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Tag

  • Ibiza

    ★★½

  • Dogman

  • Under the Silver Lake

  • BlacKkKlansman

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Climax

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Book Club

    ★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★

  • I Feel Pretty

  • Super Troopers 2

    ★★

  • Truth or Dare

  • Thunder Road

    ★★★★

  • Blockers

  • Upgrade

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Support the Girls

    ★★★

  • Slut in a Good Way

    ★★★½

  • A Wrinkle in Time

  • Game Night

    ★★★★

  • Unsane

  • Level 16

    ★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★