Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Patrick

Patrick

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Small Talk

Small Talk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Minutemen

Minutemen

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Boat That Rocked

The Boat That Rocked

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Zola

Zola

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cunk on...

Cunk on...

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cunk on Shakespeare

Cunk on Shakespeare

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Boot Sale

The Boot Sale

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Baby Done

Baby Done

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Boat That Rocked

The Boat That Rocked

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
London Town

London Town

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Falling

The Falling

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nanny McPhee and the Big Bang

Nanny McPhee and the Big Bang

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Starter for 10

Starter for 10

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Mum Tracy Beaker

My Mum Tracy Beaker

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tooty's Wedding

Tooty's Wedding

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
St. Trinian's

St. Trinian's

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wayne's World 2

Wayne's World 2

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
You Instead

You Instead

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry