Sort by

chloe🦄 has logged 39 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gummo

Gummo

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jump In!

Jump In!

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Minutemen

Minutemen

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Letters to Juliet

Letters to Juliet

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Phineas and Ferb: Star Wars

Phineas and Ferb: Star Wars

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
God Help the Girl

God Help the Girl

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Girl with a Pearl Earring

Girl with a Pearl Earring

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
How to Build a Girl

How to Build a Girl

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Girl Most Likely

Girl Most Likely

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Gimme Shelter

Gimme Shelter

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fyre Fraud

Fyre Fraud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Friends with Kids

Friends with Kids

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bride & Prejudice

Bride & Prejudice

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry