Sort by
  • Albert Brooks: Defending My Life

  • Poison

    ★★★★

  • The Rat Catcher

    ★★★½

  • The Swan

    ★★★½

  • Reptile

    ★★★½

  • The Killer

    ★★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★

  • The Holdovers

    ★★★★

  • You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

    ★★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★½

  • Take Care of Maya

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★½

  • Air

    ★★★½

  • Bottoms

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Knock at the Cabin

    ★½

  • Rye Lane

    ★★★★

  • Theater Camp

    ★★★

  • Past Lives

    ★★★★★

  • Babylon

    ★★★★

  • Talk to Me

    ★★★½

  • The Redeem Team

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • Ticket to Paradise

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★

  • White Noise

    ★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Where the Crawdads Sing

  • Hustle

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Moonage Daydream

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Kanye With Special Guest Drake - Free Larry Hoover Benefit Concert

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Mank

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½