Sort by

🎹Barry Egan's Suit🎹 has logged 141 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
Read the review Edit this entry  
28
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Bombshell

Bombshell

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Circle

Circle

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Head

Head

2015
×
Read the review Edit this entry  
26
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Padak

Padak

2012
×
Read the review Edit this entry  
25
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
Read the review Edit this entry  
18
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nothing Really Happens

Nothing Really Happens

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Couch

Couch

2003
×
Read the review Edit this entry  
14
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mind Game

Mind Game

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Audition

Audition

1999
×
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Well Groomed

Well Groomed

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
VHYes

VHYes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
One Minute Time Machine

One Minute Time Machine

2014
×
Read the review Edit this entry  
30
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
Read the review Edit this entry  
30
Are You Still Singing?

Are You Still Singing?

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eli

Eli

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry