Sort by

🎹Barry Egan's Suit🎹 has logged 32 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Enemy

Enemy

2013
×
Read the review Edit this entry  
23
Basically

Basically

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
Beau

Beau

2011
×
Read the review Edit this entry  
23
Munchausen

Munchausen

2013
×
Read the review Edit this entry  
23
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Read the review Edit this entry  
22
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
Read the review Edit this entry  
22
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
No Time

No Time

1994
×
Read the review Edit this entry  
16
Fortune Cookie

Fortune Cookie

1991
×
Read the review Edit this entry  
16
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Comebacks

The Comebacks

2007
×
Read the review Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
Read the review Edit this entry  
13
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
The Farewell

The Farewell

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Them That Follow

Them That Follow

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Death Proof

Death Proof

2007
×
Read the review Edit this entry  
09
Dumb and Dumberer: When Harry Met Lloyd

Dumb and Dumberer: When Harry Met Lloyd

2003
×
Read the review Edit this entry  
09
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
Read the review Edit this entry  
09
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
Read the review Edit this entry  
09
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
Read the review Edit this entry  
08
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
Read the review Edit this entry  
01
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry